Blog > Komentarze do wpisu

WOŚP I CARITAS czyli porażka 3 RP

Jak co roku odbył się finał WOŚP i dzięki PiS wywołał sporą dyskusję.
Oczywiście jak zawsze nie tam gdzie trzeba. Dziś dyskutuje się o wyższości fundacji nad fundacją. Partia rządząca oczywiście podkreśla rolę Caritasu, tzw. prawicowa opozycja PO rolę WOŚP, a ja jako "lewak" dziś mówię, dyskusja powinna się toczyć wokół działalności ministerstwa zdrowia. Nie mówię, daj na tę czy inną fundację, bo jak to u lewaka nie obchodzi mnie co robisz ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi. Bardziej mnie martwi, że państwo robi wszystko, abyś miał jak najmniejsze wynagrodzenie.
Wróćmy jednak do sedna sprawy. Fundacje i rządy działają na zasadzie rączka rączkę myje. Powiedzmy sobie szczerze fundacja jest tylko dobrowolną składką. Inaczej pisząc, przez Owsiaka ludzie dodatkowo się opodatkowali na służbę zdrowia. Pan Owsiak kupuje sprzęt, który powinien kupować minister zdrowia! Gdyby nie było WOŚP ludzie domagaliby się sprzętu w szpitalach od ministra zdrowia. Powiecie rząd nie ma pieniędzy? to policzcie ile piniędzy rząd przeznaczył na budowę sankturiów lub modernizację istniejących? Minister zdrowia z prawdziwego zdażenia to taki, który na posiedzeniu rządu otwarcie powie, że rząd ma w pierwszej kolejności wyposażyć szpitale. A tak rząd wydaje nasze podatki na kościół. WOŚP nas dobrowolnie opodatkowuje na slużbę zdrowia. Pisząc wprost wpłacając Owsiakowi pozwalamy rzadowi marnotrawić nasze pieniądze z podatków. Rząd nie przejmie się, że potrzebny sprzęt w szpitalu skoro sami, go kupimy.
Powiecie, że się nie da sfinansować ministerstwa zdrowia?
Bzdura. Można zlikwidować fundusz kościelny, a środki z niego przeznaczyć na wyposażenie szpitali.
Można ustalić koszty uzyskania przychodu, dla artystów takie same jak, dla pracujących. Czy ja pracując w Tesco mniej zdrowia poświęcam pracy niż artysta? Artyści uwolnieni od konieczności (przez menagerów) grania charytatywnie też zyskaliby.

wtorek, 16 stycznia 2018, bartoszstefanski

Polecane wpisy

Komentarze
2018/01/17 17:25:33
Tasman to Asmo. Na tej platformie inaczej zalogować się nie umiem.

Zostaw Ty tych artystów w spokoju, bo jak na mój gust za dużo pieniędzy idzie na wojsko i WOT. Artysta też człowiek i żyć musi. A ponieważ talent to sprawa nietuzinkowa to i zarobki ma mieć nietuzinkowe. Natomiast przed czym ma nas uchronić WOT, dalibóg, tego już nie wiem!
-
2018/01/18 01:59:25
Spokojnie Asmodeuszu pamiętam, że to Ty.

Tu masz rację, obecny rząd marnotrawi pieniądze publiczne na lewo i prawo.
Asmodeuszu nie zabraniam Ci jeździć na wszystkie koncerty, będą wysprzedane wszystkie bilety będą mieli lepsze zarobki. Nawet jak koszty uzyskania przychodów będą mieli takie same jak zwykli pracownicy.
Tylko, że w ten sposób doszliśmy do prawdziwej bolączki, której nikt nie pojmuje. Że problemem artystów jest to, że społeczeństwo ma za niskie dochody.
Przy okazji wyborów patrzę na artystów, którzy chętnie mówią kogo popierają, czy któryś się zastanowił i zapytał wybrańca swojego, o podniesienie minimalnego wynagrodzenia, chociaż o koszt jednego biletu? Nie wielu mówiło, że popiera partie tzw. liberalne, które są za likwidacją minimalnego wynagrodzenia.
Ale cóż wielu artystów podstawia się pod państwowy kranik z ministerstwa kultury.

Talent miał Norwid i byłby dzisiaj świetnym przykładem osoby wierzącej w hasło konserwatywno-liberalne, że wyżywi się własną pracą. Oczywiście dla naszych starożytnych i PO oraz reszty byłby twarzą nie marketingową. Bo jednak to muszą przedstawiać, że liberalizm daje większe dochody...