Blog > Komentarze do wpisu

Protest przeciwko tendencyjnemu artykułowi zamieszczonemu przez interia.pl

 Szanowna redakcjo interia.pl

Z całą stanowczością protestuję przeciwko przedstawianiu ludzi młodych jako grupę roszczeniową.Jak to ma miejsce w zamieszczonym w przez interię artykule pt. "Wysoka pensja to dla nich za mało. Millenialsi żądają benefitów" http://praca.interia.pl/zarobki/news-wysoka-pensja-to-dla-nich-za-malo-millenialsi-zadaja-benefit,nId,2421967

Artykuł jest nierzetelny, a autor nie zadał sobie trudu, aby zagłębić się w sytuację na rynku pracy.

Po pierwsze, o jakich wysokich zarobkach mówimy, gdy przedsiębiorcy omijają przepisy zobowiązujące ich do płacenia minimalnej stawki za godzinę wynoszącej 13 zł/h brutto?

Po drugie w artykule wspomina się o umowach o dzieło, ale zapomina się, że od tych umów nie są odprowadzane składki na ubezpieczenia, tym samym osoba pracująca na takiej umowie nie ma prawa do żadnych świadczeń z NFZ..Czy naprawdę zarabiając 168 godzin * 13 zł = 2184 zł brutto miesięcznie można sobie pozwolić na opłatę leczenia w razie wypadku?

Po trzecie w artykule widać wyraźnie kryptoreklamę firm sprzedających ubezpieczenia grupowe.

Takie podejście do tematu jak zaprezentowano w artykule jest obraźliwe nie tylko, dla ludzi młodych,ale też dla związków zawodowych, które przez dziesiątki lat walczyły o godziwe zarobki, dla pracowników. Zarobki pozwalające na pokrycie kosztów utrzymania czyli wynajęcie mieszkania, zakup żywności i odzieży.

sobota, 29 lipca 2017, bartoszstefanski
Tagi: protest

Polecane wpisy

Komentarze
2017/07/29 06:56:10
Masz rację, ludzie pracujący powinni zarabiać tyle by godnie żyć.
-
2017/08/13 13:34:44
Odnoszę wrażenie, że zupełnie nie zrozumiałeś intencji artykułu. Ja w nim nie doszukałem się żadnej krytyki postaw, jakie mają młodzi. Każdy z nas miał swoje oczekiwania wobec pracodawców i ja nie widzę w tym nic złego. Na ile są one realne, okaże praktyka i przyszłość.
Asmodeusz