Blog > Komentarze do wpisu

Media

Kto by nie rządził opozycja taka sama. Rządy PO to 8 lat "obrony" przez opozycję (PiS) niezależnego radia...

Teraz PO w opozycji więc bronią... Skoro te partie są takie świetne w obronie praw medialnych i takie skuteczne, gdy są w opozycji, to cóż dla dobra niezależności i rzetelności w mediach trzeba mediom życzyć, aby te partie były wiecznie w opozycji.

Co do samego projektu, to jak zwykle wszystko przeciw młodym ludziom. Projekt przewiduje, że relacjonować będzie mógł dziennikarz mający staż pracy. Tym samy w niedługim czasie zrobi się to zawód zamknięty. Podobnie jak to ma dzisiaj miejsce z zawodem prawnika. Oczywiście jest też furtka, dla dziennikarzy, którzy przestaną być prorządowi, będzie im łatwiej dostać pracę w niezależnej telewizji czy prasie, która będzie chciała mieć własnego dziennikarza w sejmie. Oczywiście strona rządowa dba, o to, aby np. młodzi ludzie nie założyli jakiegoś niezależnego pisma czy, musieliby i tak korzystać z informacji od obecnych dziennikarzy (założę się że i GW będą akredytowani).

Nie martwi mnie to ograniczenie, bo wiem, że PiS rozda akredytację wszystkim dziennikarzom ze wszystkich mediów. Byłoby nie opłacalne, dla władzy zniknięcie z mediów. W końcu dziennikarze nie mogąc dostać się do informacji z sejmu mogliby stracić zainteresowanie całkowicie politykami. Wiadomo polityk bez mediów nie istnieje. Natomiast media, bez polityków świetnie sobie radzą, czego przykładem są polsatowskie programy: tv4, tv6, atm rozrywka czy puls i puls2.

 

sobota, 17 grudnia 2016, bartoszstefanski

Polecane wpisy