Blog > Komentarze do wpisu

5 grudnia 1996 tego powinna się Lewica wstydzić

Lewicy wypomina się 13 grudnia, ja jednak uważam, że Lewica powinna się wstydzić za grudzień, ale szczególnie za dzień 5 grudnia 1996 roku. To wtedy popełniła największą zbrodnię, wtedy bowiem weszła klauzula sumienia. I to za czasów rządów SLD utożsamianego wtedy z Lewicą. Faktycznie partię konserwatywną tak samo jak PiS czy PO.

Dziś ta klauzula jest wykorzystywana przez lekarzy, aby nie dokonywać legalnego zabiegu przerywania ciąży. Tej daty nie wypomną SLD działacze PiS. Działacze PO obiecują, że jak wrócą do władzy zachowają obecny kompromis aborcyjny, jednak nie zniosą klauzli sumienia, tym samym kompromis zostanie martwym zapisem.

Z pewnością i SLD nie zechce znieść tej klauzuli, którą sami wprowadzili. Przecież każdy racjonalny człowiek wie, że jeżeli komuś sumienie nie pozwala wykonywać zawodu wybiera inny zawód. Dlatego będę postulował, aby znieść klauzulę sumienia, a lekarzy którym sumienie nie pozwala pracować w państwowych szpitalach można przekwalifikować np. z urzędu pracy dać im kurs obsługi kasy fiskalnej. Jakoś SLD, a później solidarność nie miały oporów restrukturyzować kopalń czy hut. Dziś udają obrońców praw kobiet, a tak na prawdę chronią grupki lekarzy nadużywających prawa takich jak prof. Chazan.

piątek, 16 grudnia 2016, bartoszstefanski

Polecane wpisy